Нова методика виготовлення індивідуальних устілок

Методика виготовлення термопластичних устілок розроблена ортопедами кафедри артрології РУДН спільно з колегами з  Німеччини та США.

Перевагами методики є:

 • наявність амортизуючого супінатора з можливістю корекції всіх трьох склепінь;
 • виготовлення безпосередньо на прийомі у ортопеда — протягом 15 хвилин;
 • моделювання за формою склепінь з урахуванням всіх особливостей конкретних стоп одночасною їх корекцією;
 • можливість виготовлення устілок для взуття з каблуком до 12 см;
 • доступная ціна.

Спосіб виготовлення устілки

Методика заснована на застосуванні плоских заготовок з обліком взуття, яким користується пацієнт з обліком наявного розміру стоп и деформацій.Головною складовою частиною заготовки є термопластична вставка, яка стає пластичною при нагріванні і піддається моделюванню безпосередньо на стопах пацієнта. Процес виготовлення відбувається на плантоскопі під візуальним контролем лікаря-ортопеда за безпосередньої його участі. Якщо устілка виготовляється під взуття без підборів і під каблук до 3 см, то це відбувається на плантоскопі з міркою Хайдера, якщо під модельне взуття з каблуком, то спеціальних колодках.

Після огляду стопи пацієнта, з урахуванням наявної деформації стопи і виду взуття, який пацієнт буде носити устілки, визначається тип напівфабрикату устілки. Далі беремо напівфабрикат устілки, що відповідає розміру стопи.

способ изготовления ортопедической стельки

Нагріваємо заготівлю зі сторони підошви спеціальним термофеном. Відстань від приладу до площини нагрівання 10 Як тільки пластик стає пластичним починаємо моделювати устілку методом притиску гумовою стрічкою, встановленою під поздовжній склепіння стопи. Для формування поперечного склепіння застосовується каучуковий валик Зейца відповідного розміру.

каучуковый валик Зейца при изготовлении стелек

Під час процесу пацієнт зручно сидить, розташувавши стопи перпендикулярно поверхні плантоскопа. Стопа встановлюється в фізіологічне положення. При натягуванні стрічки підошвенної поверхні моделюється устілка.

процесс изготовления стелек при пласкостопии Методика изготовления стелек

Гумова стрічка утримується в досягнутому положенні при фіксованій п’яті і передньому відділі стопи 2–3 хвилини. Цього часу достатньо, щоб необхідна кривизна склепінь зафіксувалася.

Виготовлення устілок краще проводити на плантоскопі, так як пацієнт розташовується вище лікаря-техніка це створює зручність для роботи зі стопою пацієнта.

изготовление стелек на плантоскопе изготовление стелек на плантоскопе фото

Виготовлення устілок для модельного взуття відбувається за допомогою колодки необхідного розміру. Процес мало чим відрізняється від вищеописаного.

изготовление стелек для модельной обуви изготовление стелек для модельной обуви с помощью колодки

Через деякий час – близько 40 хвилин, устілками можна користуватися. Протягом 7 днів йде процес звикання до них. Якщо після закінчення цього періоду зберігається дискомфорт, устілки можна перемоделювати аналогічно вищеописаної методики. Якщо є виражена деформація, потрібно проводити етапну корекцію приблизно 1 раз в 2-3 місяці. Аналогічно проводиться етапна корекція плоскостопості та інших видів деформацій у дітей і підлітків – 1 раз в 3 місяці.

Поперечний звід стоп моделюється паралельно з внутрішнім і зовнішнім поздовжнім за допомогою валиків Зейца на мірці Хайдера.

поперечный свод стоп моделируется с помощью валиков Зейца поперечный свод стоп моделируется параллельно с внутренним и наружным продольным
поперечный свод стоп на стельках на мерке Хайдера поперечный свод стоп на стельках

Готові устілки мають три точки опори – головка першої плюсневої кістки, п’ятковий бугор, головка п’ятої плюсневої кістки.

готовые стельки при пласкостопии с тремя точками опоры

Неприємні відчуття при носінні наших устілок річ рідкісна і самостійно проходить протягом одного тижня. Якщо ви відчуваєте дискомфорт після 7 днів, то потрібно перемоделювати устілки з урахуванням конкретних скарг.

Аспекти ортопедичних устілок «Сурсил»

Основними відмінностями ортопедичних устілок Сурсил є їхня зручність для пацієнта. Виготовлення устілок-ортезів відбувається не за рецептом, а безпосередньо з участю  лікаря-ортопеда по стопам пацієнта, з урахуванням всіх індивідуальних особливостей стоп кожного і заданого напряму їх етапної корекції устілки можуть виготовлятися як під взуття з каблуком, так і без останнього. Постійне носіння наших устілок покращує як ортопедичний аспект ходьби і перебування в вертикальному положенні, так і істотно покращують кровообіг нижніх кінцівок. Підтримуючи, а в деяких випадках і формуючи склепіння, устілки не тільки покращують стан стоп пацієнтів, але і створюють значну амортизацію для колінних, гомілковостопних суглобів і хребет. Саме ці особливості роблять їх незамінними, наприклад, після операцій на стопах. Виготовлення устілок «Сурсил» виробляється не гіпсовим зліпком, анонімним техніком, а безпосередньо ортопедом, що робить їх найбільш підходящими конкретному пацієнту і економить ваш час і економить ваш час і економить ваш час.

запис на консультацію до доктора ортопеда-травматолога Хмаренко О.М. по тел.:+380955058547, +380976356696( деталі в розділі Контакты).

Якщо у вас виникли запитання, надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.

  Ваше імя (обязательно)

  Ваш E-Mail (обязательно)

  Тема

  Повідомлення