Фотогалерея

Спостереження перше (ступінь перша-складно взуття підібрати і займатися спортом).

Пацієнтка Ю. звернулася щодо вальгусної деформації 1-х пальців 1 ст. Занепокоєли болі в області суглобів 1-х пальців, збільшення “кісточок”, вальгусная деформация 1-х пальцевскладності підбору нового взуття, бажання користуватися модельним взуттям, займатися спортом. Операція: короткий scarf 1-х плюсневих кісток (далі ПК) из внутрішнього розрізу 4 см під провідниковою анестезією. Післяопераційні фото через 6 місяців після операції. Повне відновлення, зокрема спортивні тренування.
Спостереження друге(через hallux valgus пити диклофенак- це перебір!).

Hallux valgus плюс артроз суглобів великих пальців. Пацієнтка А. Хворіє понад 5 років. Крім вальгусної деформації 1-х пальців, є артроз суглобів великих пальців. Турбують сильні болі у цих суглобах, з приводу чого змушена періодично приймати нестероїдні протизапальні препарати. Операція: латеральний реліз з артропластикою (видалення кісткових шипів та рубців) суглобів великих пальців, остеотомія scarf 1-х ПК. Пацієнтка підприємець за 1 тиждень після операції повернулася на роботу. Фото до- та через 6 місяців після операції.
Спостереження третє (невром Мортона).

Пацієнтка Н. Видимі деформації близько 10 років. В останні 2 роки стала сильно турбувати права стопа- пекучі болі в передній частині при ходьбі з онімінням 3-4 пальців через хворобливе потовщення пальцевого нерва. hallux valgus обеих стоп, неврома Мортона правой стопыДіагноз: Hallux valgus обох стоп 2-3 ступені. Неврома Мортона правої стопи. латеральний реліз, остеотомія scarf 1-х ПК. Видалення невроми Мортона правої стопи виконано під провідниковою анестезією. Через 2 дні виписано на амбулаторне лікування. Фото до та через 8 місяців після операції.
Спостереження четверте (поперечна плоскостопість) Пацієнтка Б. Хворіє близько 5-ти років на погіршення останні 2 роки. Крім хворобливих «кісточек» скаржилася на швидку стомлюваність при вертикальних завантаженнях та болі у хребті. поперечное плоскостопие Так як у пацієнтки при невеликому ступені були дуже еластичні стопи, виконано операцію McBride (пересадка сухожилля на 1 ПК) для виправлення поперечної плоскостопості та остеотомії scarf 1 ПК. Через два дні виписано на амбулаторне лікування. Пацієнтка проживає в Росії та подальше спілкування лише по інтернету. У розділі «Відгуки та питання» є її коментар (Богданова Н.)

Спостереження п’яте (класична операція у комбінації з малоінвазивною) Пацієнтка П. Хворіє понад 7 років. Основна скарга на болісну деформацію другого пальця в області його омозолілості. hallux valgus, молоткообразная деформация 2-го пальца правой стопы Діагноз: Hallux valgus обох стоп, молоткоподібна деформація 2-го пальця правої стопи. На тлі такого болісно деформованого 2-го пальця проблема кісточок відступає на задній план. Однак правильний підхід – усунення всіх наявних деформацій. Операція: латеральний реліз, остеотомія scarf 1-х ПК, Akin-остеотомія 1-х пальців, остеотомія Weila-mini 2ПК та операція Hohman-mini(з проколів шкіри) праворуч. Фото через 3 місяці після операції.

Спостереження шосте (активна пацієнтка) Пациентка Н. 23 років. Хворіє більше 5-ти років. Аналогічна деформація мами. Скарги типові: хворобливі “кісточки”. болезненные косточки на ногах Остеотомія scarf 1-х ПК. З особливостей – дуже рано перестала дотримуватися запропонованого режиму, наприклад, з 2-го тижня їздила за кермом авто з механічною коробкою передач, що проте не призвело до жодних наслідків і говорить про надійність остеотомії scarf з фіксацією імплантами Герберта. Фото до – і 5 років після операції.
Спостереження сьоме (неврома Мортона) Пацієнтка З. Хворіє близько 3-х років. Діагноз: Двостороння поперечна плоскостопість, Hallux valgus обох стоп, деформація Тейлора правої стопи неврома Мортона (і знову ця неврома!). двустороннее поперечное плоскостопие, hallux valgus, деформация тейлора Як правило, саме через невроми пацієнти звертаються до ортопеда і легко погоджуються на операцію, так як це дійсно боляче і часто вони роками кочують від фахівця до фахівця у пошуку причини своєї недуги та способу позбавлення від нього. Операція: остеотомія scarf, Wilson, видалення невроми Мортона. Фото до- та 8 місяців після операції. До речі, неврома Мортона видаляється з невеликого доступу – 3 см між 3-м та 4-м пальцями і не є чимось складним. Пацієнти не потребують гіпсу та милиць! А при ізольованій невромі без супутніх деформацій ідуть додому на своїх двох через 1 годину після операції.
Спостереження восьме (ревматоїдний поліартрит) Пацієнтка З. Випадок цікавий тим, що основне захворювання у З. – ревматоїдний поліартрит. ревматоидный полиартрит, hallux valgus, молоткообразная деформация 2-го пальца Діагноз: Ревматоїдний поліартрит, Hallux valgus 2-3 ступені, молоткоподібна деформація 2-го пальця. Протягом 20 років приймає преднізалон, без якого відразу настає загострення. Були побоювання – все-таки препарати кортизолу роблять м’якими кістки і уповільнюють зрощення переломів. Операція: scarf, Hohman під провідниковою анестезією. Результат перевершив очікування. Все зрослося вчасно з мінімальними набряками та рубцями. Після цього доводиться регулярно оперувати хворих на ревматоїдний поліартрит з тривалим прийомом преднізалону або цитоститиків в анамнезі. Результати добрі!
Спостереження дев’яте (можна не відрізати палець…?) Не рідко у моїй практиці чую таке запитання. Реагую іноді нервово, тому що його (палець) не те що можна, а й треба зберегти, злегка підправивши. Пацієнтка Р. 67 років. Хворіє понад 10 років.hallux valgus 3 степени, молоткообразная деформация 2-го пальца У Р. протягом останніх трьох років великий палець «підповз» під другий. Скарги на деформований, омозолілий другий палець правої стопи. У районі хірурги запропонували видалити 2-й палець. Діагноз: Hallux valgus обох стоп 3 ступеня. Молоткоподібна деформація 2-го пальця. Операція scarf, Akin, Weila правої стопи. Фото до та 3 місяці після операції.
Спостереження десяте (цукровий діабет, поспішайте!) Пациентка Л. 62 лет. Жалобы на болезненные деформации особенно 2-го пальца. Болеет около 10 лет. В течение последнего года приобрела 5 пар новой обуви, но носить ее не может. hallux valgus 3 степени, молоткообраная деформация 2-го пальца, метатарзалгии Діагноз: Hallux valgus про. стоп 3 ступеня. Молоткообрана деформація 2-го пальця на тлі його патологічного вивиху. Метатарзалгії. Зі складнощів – наявність діабету 2-го типу з можливістю утримання цукру крові на рівні 6,5-8 ммоль/літр. Є сильне бажання прооперувати обидві стопи одночасно. Через ризик ускладнень операція лише на правій, з пропозицією операції на другій стопі через 5-6 місяців. Пацієнтка дуже задоволена результатом втручання на правій нозі, але за повторною операцією звернулася лише через 3 роки. В аналізах крові цукор 10-14 ммоль/літр. В операції відмовлено через високий ризик ускладнень. Ця ще одна причина не зволікати з вирішенням питання про операцію.
Спостереження одинадцяте (нам вік не завада…) Пацієнка Н. 73 років. Скарги на кісточки, деформовані 2 пальці, натоптиші. двустороннее плоскостопие, hallux valgus 3 степени, молоткообразная деформация 2-х пальцев Хворіє давно, точно не пам’ятає. Діагноз: Двостороння поперечна плоскостопість, Hallux valgus 3 ступеня, молоткоподібна деформація 2-х пальців. Після проведеного обстеження грубої патології не виявлено. Бажання прооперувати обидві стопи одночасно пішли на зустріч. Операція: scarf, Akin, тенотомія 2-х пальців. Виписано за два дні на амбулаторне лікування.
Спостереження дванадцяте (інваліди-токсікомани) Має складності пересування внаслідок токсичної полінейропатії внаслідок вживання наркотиків кустарного виробництва типу «гвинт». когтеобразная деформация 2-3-4 пальцев левой стопы ЖСкарги на неможливість мимовільного розгинання 2-3-4 пальців лівої стопи. Пальці начебто підвернуті до підошви. Діагноз: кігтеподібна деформація 2-3-4 пальців лівої стопи. Операція: подовження сухожилля згиначів 2-3-4 пальців лівої стопи.
Спостереження тринадцяте (про одне шкодую, що не погодилася прооперувати одразу обидві ноги…) Пацієнтка О. 32 роки. У розділі «обговрення та питання» є її коментар (Олеся). Скарги на хворобливу швидко прогресуючу кісточку правої стопи, зліва менше. Діагноз: Двостороння поперечна плоскостопість. двустороннее поперечное плоскостопие, вальгусная деформация 2 степени Вальгусна деформація обох стоп 2 ступеня. Запропоновано операцію на обох стопах. Зважаючи на те, що візуально велика деформація була праворуч, пацієнтка вирішила, що після операції вони стануть десь однаковими. Але після спаду набряку вже за місяць стало видно, що зліва явно не все гаразд. Так, що іноді потрібно прислухатися і до наших рекомендацій, тим більше, що операція на обох стопах дорожча, але менш ніж у 1,5 раза.

Спостереження чотирнадцяте (ревматоїдний поліартрит). Пацієнтка Н. 50 років Скарги на хворобливі деформацію обох стоп, натоптиші під головками 2-3-4 плюсневих кісток, прогресуюче викривлення пальців.

ревматоидный полиартрит

Був епізод, коли через болі в стопах знаходилася на лікарняному листку 3 місяці! При цьому ревматолог не рекомендувала звертатися до ортопеда. Операція все-таки відбулася в плановому порядку обсяг класичної методики Клейтона-Хофмана. Період перебування у клініці 2 дні. Амбулаторне лікування у хірурга 2 місяці. Фото до операції та через 3 місяці після втручання на лівій стопі. Результатом задоволена. Планує операцію на правій стопі за 8 місяців.

деформация пальцев стоп
м
вальгусная деформация стоп