Неврома Мортона – діагностика та лікування

Неврома Мортона

Неврома Мортона проявляється – сильним, нестерпним болем, який винекає в тісному взутті в ділянці передньої частини стопи, переважно між 3-м і 4-м пальцями, іноді з їх онімінням.  

Причини Невромы Мортона – потовщення нерва, що йде до 3-го і 4-го пальців стоп, яке виникає у відповідь на роздратування міжплюсневої глибокої зв’язки. 

Як це виглядає зсередини – в нормі пальцевий нерв тонкий 1,5-2,5 мм і має м’яку консистенцію. Від тривалого «конфлікту» з вищезгаданим зв’язуванням з’являється фрагмент, на якому він ущільнений і потовщений іноді до 5-6-7, а одного разу зіткнувся з невромою 15 мм в діаметрі! Згодом це посилюється і освіта набуває неймовірної щільності, порівнянної з хрящом і складається з нервової тканини.  

Діагностика невроми Мортона

По-перше, це типові скарги на болі в тісному взутті в передній частині стопи на рівні середнього і безіменного пальців після нетривалої ходьби і босоніж. Болі носять неприємний пекучий, пекучий відтінок і іноді супроводжуються оніміння 3-4 пальців. Крім цього іноді буває почуття перекочування «якийсь горошинки» між середнім і безіменним пальцями і відчуття прострілу струмом там же. При натисканні пальцями з’являється неприємне відчуття в 3-му міжпальцевому проміжку. Неврома Мортона причины

Найпоказовіший симптом при застарілій невромі Мортона – пацієнт не може йти через нестерпний біль, сідає де тільки це можливо, роззує нещасну ногу і розтирає її до послаблення болю.  

На рентгені стопи виявляється вроджена вузькість переднього відділу стопи на рівні 2-3-4 плюсневих кісток.  

УЗД стоп. Відразу хочу уточнити, що потрібен апарат нового покоління з відповідним аплікатором та лікар-діагност із гарним досвідом.  

МРТ стоп. Як у наш час без неї. Тобто допомагає, але не завжди через невеликі розміри нерва.

Однак, зазначу, що всі вищеперелічені обстеження- це лише додаткові методи дослідження та їх висновки не є остаточним діагнозом!

Перші операції я провів на периферії без складних методів діагностики! Добре, що майже завжди не складно ідентифікувати неврому Мортона і без них.

Як лікувати і що робити з невромою Мортона

 • У початковій стадії достатньо поміняти взуття на більш просторе з невеликим підбором і товстою підошвою, підібрати ортопедичні устілки, а краще зробити індивідуальні, пройти курс фізіопроцедур та масажу.
 • Блокади з гормонами типу Дипроспан допомагають, але мають короткочасний ефект та низку можливих побічних впливів.
 • У разі, коли процес дійшов до серйозних морфологічних змін і неврома Мортона перевищує 4-5 мм, операція стає методом вибору.

неврома мортона лечение

Що є операцією з видалення невроми Мортона

Медицина не стоїть на місці і в даний час видалення невроми Мортона – рутинне втручання, яке виконується амбулаторно під місцевою анестезією з можливість піти на своїх двох через 2-3 години після втручання.

Резюме

Неврома Мортона – це доброякісне ортопедичне захворювання, яке виникає через неадекватне потовщення ділянки пальцевого нерва і виявляється болями і онімінням в передній частині стопи.

Причини – вроджені особливості, носіння вузького взуття, високий каблук.

Лікування в початковій стадії – правильний підбір взуття, устілок, фізіопроцедури. У разі більш виражених її розмірів необхідна легка операція в амбулаторних умовах.

Ефективне лікування та операції з видалення невроми Мортона виконуємо у Харкові, та Києві. Звичайно ж, приймаємо пацієнтів з усіх міст України:

Запис на консультацію до доктора ортопеда-травматолога Хмаренко О.М. по тел.:+380955058547, +380976356696 (детали в разделе Контактна інформація).

Ознайомитись з відгуками після операцій можете на цій сторінці.

Якщо у вас виникли запитання, надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.

  Ваше імя (обязательно)

  Ваш E-Mail (обязательно)

  Тема

  Повідомлення