Ревматоїдний поліартрит та деформація стоп

Чому стопи. Ревматоїдний поліартрит – системне захворювання, з аутоімунною реакцією на власну сполучну тканину організму. У цьому уражаються суглоби. У дебюті, як правило, дрібні суглоби кистей і стоп. Деформації досить типові і доставляють не тільки естетичні незручності – нагадують ласти моржа з ​​відхиленням назовні, обмеженням обсягу руху, болями та обмеженням функції. Стопи до всіх перелічених неприємностей несуть найбільше навантаження під час ходьби. З роками вони розпластуються, особливо в передньому відділі, пальці зміщуються назовні (іноді навпаки), деформуються на кшталт «молоточків» і покриваються мозолями і мабуть найнеприємніше – з’являються болючі натоптиші в передньому відділі стоп. І це не просто не красиво, а насамперед боляче при кожному кроці

Без ревматолога не вийде. Як я писав раніше, натоптиші мають внутрішню причину у вигляді неправильного, дуже близького до шкіри розташування уражених суглобів стопи та недостатньо впливати на них методами педикюрних салонів. Потовщення шкіри в цих місцях – механізм компенсації тиску кісток і суглобів зсередини. Бувають випадки, коли пацієнти через нестерпний біль практично перестають активно пересуватися і стають прикутими до своїх квартир. До певного часу допомагають ортопедичні пристрої, спецвзуття. А що ж робити, коли біль нестерпний, а часом і взуття або важко надівається, а то й зовсім його неможливо носити. А тут ще ревматолог категорично не велить ходити до ортопеда-хірурга. Мовляв: «Знаємо, бачили… Відріжуть чогось, а процес щось не зупинять!» І в другій частині висловлювання вони мають рацію! Лікуванням ревматоїдного поліартриту повинні займатися ревматологи. Наскільки сильно може хворіти стопа у ревматика при ходьбі, знає лише пацієнт і допомогти при ускладнених деформаціях стоп можна ортопедичними корекціями – сучасні операції розроблені та апробовані на практиці на сотнях прикладів. Останні десятиліття ортопедія ревматоїдного поліартриту значно просунулися вперед.

Операції стали комплекснішими. Вони одночасно вирішують питання викривлення пальців, натоптишів, мозолів і в якійсь мірі призупиняє сам процес за рахунок видалення внутрішньої оболонки ураженого суглоба, яка є постійною мішенню імунної системи. Ходити у туфлях Барука можна вже за день після втручання. Перебування у клініці 2 дні. Через 5 тижнів спецвзуття вже не потрібне. Кому це показано: пацієнти з тривалим терміном захворювання та вираженими натоптишами та деформаціями стоп та пальців.

Не варто поспішати. Коли робити не варто: початкові стадії ревматоїдного поліартриту та періоди загострення.

Чи можна робити операцію одночасно на обох стопах? Переважно у моїй практиці це робиться по черзі. Відразу усувається проблеми за більш виражених деформацій і через 6 місяців оперується друга стопа. У разі помірної деформації, реконструкція стоп здійснюється одночасно. Базова терапія, призначена ревматологом, має виконуватися.

Резюме: ураження суглобів стоп при ревматоїдному поліартриті зустрічаються часто і часто бувають однією з значних ланок хвороби. Це проявляється викривленням пальців, болючими натоптишами, мозолями, що не проходять, складністю підбору взуття. Комплексна ортопедична операція допоможе позбавитися цих проблем без застосування гіпсу, милиць у досить короткий період реабілітації.

Клінічний приклад. Пацієнтка Н. 50 років. Скарги на болючі деформацію обох стоп, натоптиші під головками 2-3-4 плеснових кісток, прогресуюче викривлення пальців.

ревматоидный полиартрит до операции

До операції

Був епізод, коли через болі в стопах знаходилася на лікарняному листку 3 місяці! При цьому ревматолог не рекомендувала звертатися до ортопеда. Операція все-таки відбулася в плановому порядку обсяг класичної методики Клейтона-Хофмана. Період перебування у клініці 2 дні. Амбулаторне лікування у хірурга 2 місяці. Фото до операції та через 3 місяці після втручання на лівій стопі. Результатом задоволена. Планує операцію на правій стопі за 8 місяців.

ревматоидный полиартрит после операции на левой ступне

Після операції на лівій ступні

ревматоидный полиартрит после операции на правой ступне

Запис на консультацію до доктора ортопеда-травматолога Хмаренко О.М. по тел.:+380955058547, +380976356696 (деталі у розділі Контактна інформація).

Якщо у вас виникли запитання, надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.

    Ваше імя (обязательно)

    Ваш E-Mail (обязательно)

    Тема

    Повідомлення