Кинезиологическое тейпирование или кинезиотейпирование.
Метод наклеювання стрічок із еластичними властивостями. Термін кінезіотейпування складається з коріння двох слів:кінезіо – рух та тейп – стрічка, тобто. використання клейких стрічок з урахуванням векторів руху м’язів. Тейпи поєднують у собі адгезивні властивості лейкопластиру та еластичне розтягування в поздовжньому напрямку. Вперше було застосовано американським лікарем-хіропрактом японського походження Кензо Касе у 1973 році. Винахідник сам не міг припустити, до яких висот кінезіотейпування можуть розвинути його послідовники.
Кінезіотейпування спочатку було популярне у спортивному середовищі і застосовувалося з метою зміцнення суглобів: пальці та зап’ястя боксерів, гомілкостопи стрибунів, колінні та ліктьові суглоби ігровиків. Але це методи жорсткого обмеження рухів. У світлі нової філософії медичного кінезіотейпування, що з’явилася, була розроблена методика накладання тонких шарів стрічок на проекції суглобів і м’язів. Це призводить до їх правильної, злагодженої роботи, що швидко усуває больовий синдром, не викликає дискомфорту, дозволяє паралельно робити масаж та мануальну терапію на зони з тейпами, приймати душ та ванну і навіть брати участь у спортивних змаганнях. Тейпи можуть перебувати на проблемних ділянках до п’яти днів, не завдаючи жодного дискомфорту.
Показання:
1. Артрози великих та дрібних суглобів.
2. Остеохондрози.
3. Міозити та міофасціальні болі.
4. Тендиніти (Ахіліт та ін).
5. Ентезопатії (п’яткова шпора, ліктьові епікондиліти, плечовий періартроз, колінні ентезити, та ін).
6.Розтягнення зв’язок та наслідки травм.
7. Переломи ребер кистей та пальців.
8. Посттравматичні та післяопераційні набряки.
Тейпування своїм походженням багато в чому зобов’язане спортивної практиці, там воно продовжує розвиватися, ставши невід’ємною частиною практично всіх змагань. Наклеєні кольорові стрічки на кінцівках спортсменів уже не дивують, а скоріше стали звичним атрибутом сучасного спорту. Не допускають тейпи лише на змаганнях у плаванні, при цьому ті ж плавці часто використовують їх на тренуваннях.
Цікаві свідчення до тейпування у спортсменів:
1. Наслідки травм та їх профілактика.
2. Зняття больового синдрому при міозитах.
3. Розтягнення м’язів, зв’язок.
4. Ентезити (перевантаження зв’язок у місцях їх прикріплення до кісток).
5. Набряки кінцівок після травм та операцій.
6. І що найнезвичайніше – для покращення спортивних результатів. Наприклад, тейпування стегон може додати до 3 відсотків бігунам-спринтерам.
Крім того, при розробці методу було виявлено дуже цікаву властивість тейпів – зменшувати набряки в проблемних місцях за рахунок створення негативного тиску між шкірою та фасцією в місці наклеювання. Це використовується у випадках посттравматичних набряків, а також у післяопераційному періоді для їхньої профілактики.
Перевага методу:
1. Швидка поява ефекту.
2. Тримається на тілі до 5-ти днів, не завдаючи дискомфорту.
3. Можливе проведення масажу, мануальної терапії у сфері знаходження тейпів.
4. Гідростійкість тейпів дозволяє приймати душ, ванну і навіть плавати в басейнах та відкритих водоймах.
5. Підвищує стійкість до навантажень.
6. Зменшує набряки та почуття втоми.
7. Прискорює період реабілітації після травм.
8. Згладжує, а в деяких випадках купірує загострення артрозів, артритів, остеохондрозів
Протипоказання:
1. Набряки внаслідок серцевої недостатності.
2. Гнійничкові захворювання шкіри.
3. Гострий тромбофлебіт.
4. Рак із метастазами.
5. Перші дні після операції.
6. Цукровий діабет у період декомпенсації.
Резюме:

Семінар з кінезіотейпування з міжнародною участю.
Кінезіотейпування – сучасний метод лікування травм та їх наслідків, захворювань суглобів, м’язів, зв’язок, хребта, що дозволяє без фармпрепаратів швидко та ефективно позбутися болю в уражених ділянках та повернутися до активного життя та спорту. Але при своїй простоті та доступності тейпування має низку тонких нюансів і не рекомендується для застосування без відповідної підготовки.
Запис на консультацію до доктора ортопеда-травматолога Хмаренко О.М. за тел.:+380955058547, +380976356696 (деталі у розділі Контакти).
Якщо у вас виникли запитання, надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.