Для чого потрібні ортопедичні устілки

Невід’ємною частиною будь-якого взуття мають бути ортопедичні устілки. За їх наявності значно зменшується навантаження як на стопи, так і на суглоби нижніх кінцівок і хребет, що оберігає нас від болю та перевантажень. Але на практиці таке трапляється рідко. І про це ми маємо подбати самі.

Що ж таке устілка-супінатор. Супінація – це зміщення стопи всередину, вірніше підтримка її у правильному фізіологічному положенні при вертикальному положенні тіла. Стопа має три склепіння: внутрішній поздовжній – про який ми, власне всі чули, але є зовнішній поздовжній і поперечний. Ось по всіх цих лініях і мають створювати своєрідну протекцію ортопедичні устілки.

Що ж роблять супінатори

Правильно підібрані або зроблені індивідуальні супінатори:

  • підтримують усі склепіння стоп, а за відсутності їх, етапно їх формують;
  • створюють протекцію для тривалого стояння та ходьби;
  • оптимізують кровообіг ніг;
  • попереджають болі та судоми у стопах та литках;
  • попереджають появу ранніх артрозів та остеохондрозу хребта, зменшують болі при вже існуючих захворюваннях;
  • дають відчуття легкості у всьому тілі.

Плоскостопість у дітей

Під час інтенсивного зростання дитини віком від 1 до 4 років відбувається формування опорно-рухового апарату. При цьому незміцнілі зв’язки і слабкий м’язовий корсет протистоять значним навантаженням, що іноді перевищують їх фізіологічну норму. Це може призвести до формування власне плоскостопості, а іноді й так званої плосковальгусної деформації стоп, до якої ми ще повернемося. Загальновідомо, що до певного віку плоскостопи. Справа в тому, що внутрішнє склепіння до 4-х років підтримується щільною жировою подушкою. І поки хода не впевнена, дітки змушені ходити широко розставивши ноги, а це підвищує навантаження на поздовжні склепіння. До 4-х літнього віку фізіологічна жирова подушка зменшується, і все навантаження приймають на себе незміцнілі суглоби стоп. Ось тут і треба не прогаяти момент формування горезвісних склепінь. Батьки самі можуть перевірити наявність плоскостопості візуально за відбитком мокрої ноги на аркуші паперу, який має нагадувати гімнастичну гантель. І ще не маловажно оглянути стопи ззаду: вісь кісток п’яти в нормі є продовженням осі гомілок, а не поверненої назовні, як це буває при тому самому плоско-вальгусному плоскостопії. І ще важливо те, як поводяться стопи під час виконання проби «піднятися на мисочки». При найменших сумнівах краще звернутися до ортопеда, який огляне дитину на плантоскопі та за необхідності дасть докладні рекомендації, підбере ортопедичні устілки, які мають бути лише індивідуальні, зроблені з урахуванням віку та всіх анатомо-фізіологічних відхилень від норми. Чим раніше виявлено плоскостопість, тим легше його вилікувати. Після п’яти років життя зробити це складніше. Але, розпочавши лікування, можна покращити стан стопи, зупинити розвиток плоскостопості та провести профілактику деформацій хребта. Варто показати ортопеду дитини, яка швидко втомлюється від ходьби та проситься на руки.

плоскостопие у детей

Самостійно лікувати дитину не варто. Масаж, фізіотерапія, коригувальні пристрої (ортопедичні устілки), лікувальні вправи призначаються лікарем, який бере до уваги вік, ступінь тяжкості патології, а також враховує основну причину розвитку плоскостопості. Що стосується ортопедичних устілок, то вони мають виготовлятися строго індивідуально, з урахуванням анатомо-фізіологічних та статико-динамічних функцій дитячої стопи. Дитяче взуття повинне бути з невеликим каблучком, жорстким задником і ресорним індивідуальним супінатором – своєрідними “камінням” і “шишками” під ногами. Тільки супінатор ресорного типу забезпечить правильне формування склепіння стопи.

А тепер про плоскостопість дорослих

Стопа здорової людини має три склепіння, які формуються за допомогою міцних зв’язок, м’язів, сухожиль. Вся це не проста анатомічна конструкція, за аналогією з автомобілями, виконує роль ресор та амортизаторів, що пом’якшують вертикальні навантаження при стоянні, ходьбі, бігу. А за відсутності цих природних амортизуючих функцій стоп стресові навантаження від кожного кроку будуть нести вищележачі суглоби: гомілковостопні, колінні, кульшові та хребет. До певної пори вони справляються. Але надто висока ціна такої компенсації — остеоартроз вищезгаданих суглобів, деформація стоп, остеохондроз хребта, що відноситься до дегенеративно-дистрофічних незворотних захворювань, що проявляється болем, хрускотом та скутістю у суглобах нижніх кінцівок. Плоскостопість буває як уродженою, так і набутою. Остання зустрічається набагато частіше. Тобто не варто бути впевненим, що якщо в дитинстві на медогляді хірург не звертав на ваші стопи жодної уваги через відсутність будь-якої патології, з роками ви не відбулося зниження їх склепінь, а просто плоскостопість. Причиною його могла стати вроджена слабкість сполучної тканини, неправильне взуття, робота, пов’язана з тривалою ходьбою та носінням тяжкості, збільшення ваги тіла. Агресивною поверхнею для стопи є паркет, ламінат, інші тверді покриття, у тому числі товста підошва, при якій м’язи та зв’язки стопи не працюють. Непрацюючі м’язи атрофуються і провисають, викликаючи деформацію і порушення біомеханіки стопи З професій, які призводять до групи ризику варто відзначити перукарів, продавців, робітників-верстатників, хірургів, спортсменів-важкоатлетів, бігунів. Також у групі ризику знаходяться вагітні. Вагітність викликає різні зміни в організмі. Багато жінок пред’являють одні й самі скарги. Одна з цих скарг, яка практично не береться до уваги, — біль у ногах. В силу природного збільшення у вазі під час вагітності центр тяжкості тіла зміщується вперед. Це викликає перерозподіл навантаження на кінцівки та зростання тиску в колінних суглобах, хребті та стопах.

плоскостопие у взрослых

У вагітних є дві основні проблеми: надмірна пронація стопи та набряк ніг. Ці зміни можуть викликати болі в п’ятах, склепіння стопи або в плюсні. І такий простий захід як тимчасове ортезування пластичними супінаторами за допомогою склепінь та задніх відділів стоп вирішить проблему без заборонених у цей період медикаментів. У багатьох жінок бувають судоми у м’язах ніг та варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Тому всім вагітним треба мати необхідну інформацію про своє здоров’я і, зокрема, про функцію ніг, щоб дев’ятимісячний період вагітності пройшов для них якнайкомфортніше. Ознаками плоскостопості є болі, втома у стопах, ликах, тяжкість у попереку, головний біль після тривалої ходьби та бігу. Згодом крім згладжування склепінь з’являються більш виражені деформації стопи у вигляді «шишок», натоптишів під головками плеснових кісток, з’являються сильні болі в області п’ят, зумовлені перевантаженням підошовної фасції — так званий підошовний фасцит, що переходить згодом у шпору п’ят і багато інших проблем. І всього цього можна уникнути, користуючись термопластичними супінаторами, зробленими за формою склепінь стоп, що успішно беруть на себе функцію їх підтримки та амортизації. І вже через 2-3 дні болі йдуть і пацієнт відчуває легкість.

Необхідно сказати, що жінки страждають на плоскостопість у 4 рази частіше, ніж чоловіки. Жінкам доводиться розплачуватись за високі підбори, модні вузькі шкарпетки біля взуття, в якому ноги спираються не на всю стопу, а лише на головки плеснових кісток. Бракує квадратних сантиметрів кожному пальчику, вони, деформуючись, тіснять один одного. Незабаром стопа перестає чинити опір цьому насильству і з’являється стійка деформація, яка потребує оперативної корекції. Варикозне розширення вен вже в самому розпалі, препаратів, які нібито усувають варикозну хворобу, повний короб, як повно препаратів, що усувають або лікують остеохондроз. Важливо знати, що в країнах з високою культурою здоров’я, де супінатором користуються як зубна щітка, немає поняття «остеохондроз хребта». Якщо Ви зараховуєте себе до групи ризику цього захворювання, необхідна консультація лікаря-подіатра. Цього фахівця знайдеш не в кожному мільйонному місті, хоча, за статистикою, не менше 75% людей мають патологію стопи.

З плоскостопістю слід боротися не тільки для зняття болю, але і для того, щоб уникнути таких ускладнень, як підошовний фасцит (п’яткові шпори), метатарзалгія, тендиніт заднього великогомілкового м’яза, деформації пальців стопи, неврома Мортона, деформація Тейлора, сесамоїд деформуючий артроз першого плюснефалангового, колінного, кульшового суглобів.

Ідеальним є носіння індивідуальної устілки-супінатора у всіх видах взуття, що використовується. Супінатор є невід’ємною частиною гарного, правильно сконструйованого взуття. Однак велика кількість взуття все-таки позбавлена ​​таких пристроїв. Тому з метою профілактики перевантажень стопи при тривалому стоянні, ходьбі та виконанні фізичних навантажень необхідно самому подбати про своє здоров’я та використовувати устілки-супінатори. Вони зроблять ходьбу комфортнішою, попередять перевантаження стопи та можливість розвитку різних захворювань стоп

индивидуальные стельки-супинаторы

Гнучка, як хвиля, устілка при ходьбі пружинить, опускається і піднімається, виконуючи роль ресори, залучаючи м’язи та зв’язки стопи до робочого процесу. Їхня активність нормалізує кровообіг. Цю патологію у дорослих, на відміну від дітей, повністю вилікувати неможливо, але за допомогою устілки можна зробити ходьбу комфортною та безболісною, зменшити біль у колінних тазостегнових суглобах.

Запис на консультацію до доктора ортопеда-травматолога Хмаренко О.М. по тел.:+380955058547, +380976356696( деталі у розділі Контакти).

Якщо у вас виникли запитання, надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.

    Ваше імя (обязательно)

    Ваш E-Mail (обязательно)

    Тема

    Повідомлення