Пластик проти гіпса. Або що таке скотчкаст (англ.- scotchcast).

Сталося… не дай боже, звичайно, але ви зламали руку, ногу, палець… Лікар запропонував розбити новину на дві частини – хорошу і, відповідно, погану. Хороша – зміщення немає! Усунення… про що він взагалі? Про перелом? Не може бути! З ким завгодно, але не зі мною! Коротше, погана новина – перелом таки є! Як це пережити з мінімальним дискомфортом. Адже ми звикли до вільного пересування, щоденного душу і взагалі треба бувати на роботі і не тільки виглядати відповідно…

скотчкаст   Ви не встигли схаменутися, а працівники травмпункту вже накладають гіпсову шину або циркулярну пов’язку, що називається в народі “гіпс”, розповідають як вести себе в найближчі пару днів і рекомендують звернутися до травматолога в поліклініку. Але ось шок проходить і ви починаєте вживатися в ситуацію, що склалася. Звичайно, у багатьох допитливих виникає питання: “невже в наш час немає альтернативи архаїчному гіпсу?” І погугливши знаходите інформацію, що заміна гіпсу є! І вона має ряд переваг: легкий, міцний, естетичний, вологостійкий не кришиться і не забруднює навколишні предмети та одяг. І як правильно вчинити? Міняти гіпс на пластик чи ні? Якщо так, то коли це можна зробити? Відповідаю, при багатьох видах переломів кінцівок заміна гіпсової пов’язки (шини, лонгета) на скотчкаст має сенс і це краще зробити після зменшення або спаду набряку – приблизно 7-10 днів. Маніпуляція не складна, проводиться швидко, переваги пластикової пов’язки оцініть відразу.

Переваги полімерного гіпсу скотчкаст

 1. Легкий у порівнянні з класичним гіпсом – різниця у 3-5 разів!
 2. Тонкий – накладається у 2-3 шари близько 1 мм кожен!
 3. Міцний – зламати практично неможливо, навіть при падінні! Знову ж таки, коли можна навантажувати кінцівку, немає проблем з розтріскуванням і незручною гіпсовою крихтою під пов’язкою.
 4. Вологостійкий, що важливо при прийнятті душу, ванни, купанні у відкритих водоймах, у тому числі і в морі!
 5. Для естетів можна підібрати практично будь-який колір.

пластиковые бинтыНедостатки полимерного бинта скотчкаст

З недоліків, лише вартість, але вона не надхмарна. На фармацевтичному ринку України найвідоміші пластикові бинти Scotchcast фірми 3М. Вони бувають двох видів:

 • скотчкаст – твердий еластичний пластик;
 • софткаст – мягкий с консистенцией каучука.

Останній можна застосовувати у гострому періоді травми з наявністю набряку.

Найбільш часті випадки, в яких показано накладення скотчкаста:

 1. Перелом променевої кістки у нижній третині.
 2. Перелом кісток передпліччя.
 3. Переломи фаланг пальців, зап’ястя та п’ясткових кісток.
 4. Переломи ліктьового суглоба.
 5. Переломи кісток стопи.
 6. Переломи щиколотки.
 7. Переломи гомілки.
 8. Переломи колінного сустава.

Якщо у вас виникли запитання пов’язані з застосуванням пластикової пов’язки Scotchcast, дзвоніть по телефону +380955058547,+380676356696 або надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.

  Ваше імя (обязательно)

  Ваш E-Mail (обязательно)

  Тема

  Повідомлення