П’яткова шпора (плантарний фасцит)

Пяточная шпора П’яткова «шпора» або плантарний фасцит – ортопедичне захворювання, пов’язане з одним з найбільш навантажуваних місць людини – зоною прикріплення підошовного апоневрозу до бугру п’ятного однойменної кістки.  Як п’яткова шпора проявляється. Як правило, хворі скаржаться на “стартові” болі після періоду нічного відпочинку, які проходять через деякий час. Пізніше вони з’являються після тривалої ходьби в другій половині дня. Надалі складним стає кожен підйом на ноги навіть після нетривалої паузи в положенні сидячи або лежачи. А в деяких випадках болі носять постійний характер і не залишають пацієнтів навіть у спокої.

   Чому виникає чи “хто винен”. Захворювання з’являється, як правило, після сорока, хоча бувають не рідкісні винятки і в більш ранньому віці стопа людини порівнюється з вигнутою ресорою, природну кривизну якої підтримує підошовний апоневроз у вигляді тіткової цибулі. З роками еластичність зв’язкового апарату знижується. У людей провідних малорухливий спосіб життя або нерегулярні навантаження після пауз еластичність «тітьови» недостатня.  Цьому сприяє збільшення маси тіла. У періоди максимальних розтягувань виникають мікронадриви зв’язки біля місця кріплення до окісті п’яткового бугра.  І організму нічого не залишається, як зміцнити скомпрометовану надривами зв’язку солями кальцію та фосфору, тобто. вона окостеніває, що на рентгенограмі видно як пташиний дзьоб або «шпора», а правильно – остеофіт. І ось цей шип через своє незручне розташування приносить масу неприємностей своєму власнику. Причому характерно – інтенсивність неприємних відчуттів не завжди пропорційна розміру кісткового шипа. Іноді зовсім невеликий виступ розміром з рисове зерно болить більше, ніж утричі масивніше. Це можна пояснити періодами хвороби, а саме – у фазу зростання відбувається асептичне (не мікробне) запалення навколо і це дається взнаки.

Діагностика

Остеофіт на підошовній поверхні п’яткової кістки добре видно на рентгенограмі в боковій проекції. У випадку, коди скарги типові, а на рентгенограмі нічого не, миємо справу з дебютом захворювання-підошовним фасцитом. Болі в області п’яти можуть бути викликані й іншими причинами, тому пацієнту іноді потрібне додаткове обстеження.

Лікування або “що робити”.

Оскільки захворювання ортопедичне, то допомогти можна аналогічними методами. І це насамперед методи фізичного впливу. Ортопедичні устілки, краще індивідуальні з добре сформованим Пяточная шпора лечение еластичним склепінням стопи, який оптимізує розвантаження підошовного апоневрозу. М’які силіконові та каучукові підп’ятники. Взуття повинне містити природний супінатор і невеликий підбор 2-3 см. Великі підбори приносять полегшення через чисто механічне перенесення тяжкості тіла з п’яти на носок, але це призводить до поганих наслідків і тому, що інакше як з такими підборами з часом пересуватися без болю. неможливо. З навколомедичних методів годяться ванни з морською сіллю, компреси напівспиртові і більш складні – з медичною жовчю, димексидом (розбавити водою у співвідношенні 1:4!). Фізіотерапевтичні процедури, масаж.  У разі, якщо це не дає належного успіху, то в арсеналі ортопедів є «важка артилерія» – ударно-хвильова терапія та блокади з «Діпроспаном». А взагалі, практика каже, що допомогти можна лише комплексно та з індивідуальним підходом у кожному конкретному випадку.

Запис на консультацію до доктора ортопеда-травматолога Хмаренко О.М. по тел.:+380955058547, +380976356696( деталі в розділі Контакти).

Якщо у вас виникли запитання, надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.

    Ваше імя (обязательно)

    Ваш E-Mail (обязательно)

    Тема

    Повідомлення