Чи потрібне дітям ортопедичне взуття

Ортопедические стельки для детей

Що таке ортопедичне взуття

Саме слово складається з двох грецьких коренів ortos-рівна і pedos-дитина, тобто рівна, без пороків кісток і суглобів. І начебто, виходячи з назви (ортопедична),  таке взуття має право бути на ніжках наших малюків. Але чи потрібна вона всім? І що входить у поняття ортопедичне взуття? Тут потрібно розмежувати кілька її категорій
1.Взуття схвалене гігієністами, педіатрами та ортопедами, а іноді й просто відповідає стандартам, що приблизно одне й те саме.
2. Друга категорія – це «шузи» для дітей зі слабкими зв’язками схильних до плоскостопості та деяких інших деформацій ніг ​​та хребта.
  3.І нарешті, третє, те саме ортопедичне взуття, без якого нездорові діти не можуть нормально жити і пересуватися.

Як було раніше

У недалекому минулому про ортопедичне взуття говорили, тільки маючи на увазі ту саму третю групу. І займалися їй, як і належить, фахівці в галузі протезування. Усі пам’ятають героя фільму «Форест Гамп», який ходив у так званих ортезах для підтримки суглобів – ось це класичний приклад ортопедичного взуття. У ті часи було суто індивідуальне пошиття тих чи інших видів ортопедичного взуття.  Ніхто не називав звичайне випущене по ГОСТ радянське взуття ортопедичне, хоча воно найчастіше було зовні саме таким.

пласкостопие у детей  А як зараз

Нонеча як і недавно третя група так і залишилася під контролем протезистів, щоправда, з’явилася низка фірм вельми непогано освоїли випуск черевиків і чобіток на шнурівці або липучках на кшталт берців, що може заміняти індивідуальне взуття. Останнім часом з появою інтернет реклами та соцмереж дуже швидко в моду увійшло поняття “дитяче ортопедичне взуття”, що називається в масах – “ортопеди” – за нашою класифікацією «шузи» другої групи, навколо якої зараз і відбувається весь цей сир-бор. І рекомендується вона всім без винятку, тобто як дітям без будь-яких проблем, дітям та підліткам зі схильністю до плоскостопості, так і тим, кого потрібно протезувати у спеціалістів в індивідуальному порядку. 

Що являють собою ці “ортопеди “ и кому вони потрібні?

А звертати увагу при їх виборі  потрібно на:
1
. Наявність щільного, що погано зміщується щодо підошви задника.
2. Щільну та еластичну підошву, яка при згині “ламається” на 2 частини: 2/3 ззаду 1/3 спереду.
3. Наявність невеликого м’якого супінатора (устілка-вкладка) по внутрішній поверхні.
4. І в будь-якому випадку взуття повинно бути м’яким і зручним, з підошвою, що легко гнуться (!).Ось тут і з’являються різні трактування того, що відноситься до «ортопедів». Наприклад: не виходить пошити правильні і при цьому зручні черевики, а ну назвемо їх ортопедичними – і пофіг нам, що підошва не гнеться! Друга частина – кому вона потрібна? Досвід  показує, що правильні (див. вище) “ортопеди” можна купувати як за наявності того ж плоскостопості. помірних ступенів, і практично здоровим дітям для профілактики. А ось діткам із вираженими проблемами далеко не завжди можна купувати готове ортопедичне взуття.
Ортопедическая обувь для детейА може, все це «розлучення» сучасних маркетологів? Адже раніше ходили наші предки босоніж чи в постолах, і ніхто не говорив про плоскостопість? Відповідаю – зараз багато моїх колег працюють у найбідніших країнах Африки та Азії. Наприклад: в Анголі, країні в якій більшість незаможного населення ходить або босоніж, або у в’єтнамках. Так ось у них реєструється до 80% плоскостопих і з плосковальгусною формою стоп (плоскостопі плюс п’ята зміщена назовні). А у заможних Ангольців, які з дитинства користуються пристойним, європейським взуттям, відсоток плоскостопості рівно навпаки – не більше 20%. І все-таки, як же раніше? Я так думаю, що до уваги необхідно брати ті поверхні, по яких ходили предки і це навряд чи був асфальт, бетон і суцільно тверда і рівна підлога, та й люди були дрібніші. Наприклад: кольчугу воїна часів Олександра Невського на сучасного недоросля ніяк не натягнути. Відповідно люди стали більшими, важчими і навантаження на стопи збільшилося.

Підсумки: дитяче взуття повинно бути зручним, в абсолютній більшості м’яким і з підошвою, що гнеться. За наявності схильності до плоскостопості або вродженої слабкості зв’язок необхідна наявність твердого. задника та м’якого супінатора. Клінічні форми деформацій повинні бути на контролі протезистів.

Запис на консультацію до доктора ортопеда-травматолога Хмаренко О.М. по тел.:+380955058547, +380976356696( деталі у розділі Контакти).

Якщо у вас виникли запитання, надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.

    Ваше імя (обязательно)

    Ваш E-Mail (обязательно)

    Тема

    Повідомлення