Лікарю, а ви видаляете “кісточки” лазером?

   Не рідко на прийомі і по телефону доводиться чути питання про лазерне видалення кісточки на ногах. Хочеться сказати «так», але є моменти, про які трохи нижче. Варіанти лікування стоп.. Раніше у своїх публікаціях на сайті я розглядав варіанти лікування деформацій передньої частини стоп («кісточки», натоптиші hallux valgus) з позиції хірурга-ортопеда.удаление косточек лазером Повторюся – за наявності видимої на власні очі та підтвердженої рентгеном деформації, показана операція-реконструкція переднього, а іноді і заднього відділу стоп з виправленням всіх наявних проблем (“шишки-кісточки”, мозолі, натоптиші, викривлені пальці). Але ось так трапилося, що змінити ноги дуже хочеться, але від думки про скальпел, розріз, наркоз і про лікарняне ліжко стає погано або час втрачено і приєдналися хвороби, що перешкоджають операції, наприклад ожиріння 3 ступеня, цукровий діабет, тромбофлебіт або ще щось . Ось під таким кутом розглянемо проблему, щоб, як то кажуть, і ноги стали рівні і нічого не різати. Виходу тут як мінімум два. Перший називається “видалення кісточок лазером”, а про друге поговоримо нижче. Будучи асоційованим членом товариства хірургів стопи та гомілковостопного суглоба RUSFAS та беручи найактивнішу участь у його роботі, а також, будучи одним із розробників високотехнологічних імплантів для хірургії стопи у фірмі “Інмайстерс” хочу уточнити, чи можна видалити кісточку на нозі.

Малоінвазивна хірургія стопи або «лазерне видалення кісточки на нозі»

   Метод малоінвазивного лікування стопи без розрізів є. При цьому операція виконується з проколів, ефективність її наближається до інвазивних операцій (з розрізів), лікарняне ліжко не потрібне, а можна ходити відразу! Одне маленьке «але»- «лазер» лише красиве, модне слово, використовуване ортопедами як маркетинговий хід. удаление косточек на ногах через проколы Сам же лазерний ніж має високу температуру і не підходить для різання кістки, як надмірно агресивний. Насправді кісточки та інші деформації видаляються спеціальними мікрофрез через проколи шкіри. Іноді досить просто змістити плюсневі кістки або фаланги без подальшої внутрішньої фіксації, що разом із правильним бинтуванням протягом 2-4 тижнів дає добрий результат. Пояснити ж клієнту, що це робиться лазером простіше і менше питань. Цим слоганом – “лікування лазером” користуються як у нас, так і в європейських клініках. Методика малоінвазивного лікування деформацій стопи – це ніяке не шаманство. Я, наприклад, роблю ці мініоперації після навчання на базі РУДН 8 років тому і вже маю пристойний досвід із “малоінвазивки”. Хороший результат хірургія з проколів дає при болючих натоптишах, мозолях пальців стоп, деформованих малих “пальцях – молоточках” із мозолем. “Лазер” (малоінвазивну хірургію) можна використовувати:

 • для видалення шишок-кісточек у не запущених випадках;
 • як єдино можливу операцію за наявності протипоказань до наркозу та великої хірургії;
 • для виправлення дефектів після операцій невдало зроблених раніше.

 

Як прибрати “кісточки” на ногах без операції?

І все-таки, що робити, коли оперувати не можна або дуже не хочеться, а ноги болять і будь-яке взуття завдає дискомфорту:

 1. Використовувати ортопедичні устілки. Вони розподіляють навантаження на підошву та виставляють стопи у правильне анатомічне положення, зупиняють прогресування процесу деформації стоп, зменшують біль.
 2. Носити правильне взуття. Зараз можна купити туфлі та черевики з легко регульованою шириною переднього відділу за рахунок липучок або бічних вставок зі стрейчової шкіри.ортопедическая обувь при косточках на ногах

Резюме: видалення шишок-кісточек “лазером” – це насправді малоінвазивна хірургія стоп із проколів шкіри. Метод найбільш ефективний при мозолях пальців стоп, натоптишах, деформаціях малих пальців, кісточках на початкових стадіях, а також за наявності протипоказань до великих операцій.

Переваги – швидко, без госпіталізації, хороший косметичний ефект, відсутність рубців, не потрібні дорогі імпланти і повторні операції з їх видалення, ходити з повним навантаженням на ноги можна відразу! Тим же, хто має протипоказання навіть до малоінвазивних втручань або просто не хочеться робити операцію, потрібно звернути увагу на індивідуальні ортопедичні устілки та спецвзуття із регульованою шириною переднього відділу.

Запис на консультацію до доктора ортопеда-травматолога Хмаренко О.М. по тел.:+380955058547, +380976356696 ( деталі в розділі Контактна інформація).

Якщо у вас виникли запитання, надішліть їх нам, заповнивши наведену нижче форму. Ми обов’язково відповімо вам на вказану адресу електронної пошти.

  Ваше імя (обязательно)

  Ваш E-Mail (обязательно)

  Тема

  Повідомлення